Сьогодні, 4 березня, минає рівно 200 років, як в селі Явірник Руський, біля Перемишля, народився український композитор, автор гімну України «Ще не вмерла Україна», хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч Михайло Вербицький. Тому в районному народному домі відбулася урочиста академія присвячена цій визначній даті. Присутні переглянули документальний фільм “Українські Державники - Михайло Вербицький”, який розповідає про життя та творчий шлях видатного діяча української культури першої половини XIX століття.
Михайло Вербицький народився в 1815 році. Його батько був священиком, який помер, коли хлопчикові минуло десять років. Михайло та його молодший брат Володислав залишилися по суті круглими сиротами. Опікунство над хлопцями взяв їхній далекий родич — перемишльський єпископ Іван Снігурський, він забрав дітей до себе. Цей факт відіграв виняткову роль в їхньому музичному розвитку.
Далеко пізніше, згадуючи діяльність перемишльської школи, М. Вербицький дуже вірно оцінив її значення: "...школа стала консерваторією в мініатюрі, а хор дорівнював добрій опері, і здавалося, що в Європі, крім трьох відомих категорій музики: німецької, італійської та французької, існує ще четверта категорія — українська".
Згодом вступив до Львівської духовної семінарії. У другій половині 40-х років звернувся до релігійної музики. У цей період написав повну Літургію для мішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України. Окрім Літургії, він створює знамените «Ангел вопіяше» та інші церковні композиції.
В 1856 року він приїхав у село Млини (тоді Ярославського повіту), де служив священником у місцевій церкві та прожив решту свого життя. Помер 7 грудня 1870 року.
Окрім цього, на вшануванні Михайла Вербицького народні хорові капели «Лілея» та «Каменяр» виконали твори, написані українським композитором.













