» Цивільний захист » Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності при користуванні побутовим газом

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності при користуванні побутовим газом

Автор: admin2 от 24-01-2018, 17:01
 (голосів: 0)

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності при користуванні побутовим газомШановні громадяни!

Від початку 2018 року в області обліковано 12 випадків отруєння чадним газом внаслідок чого постраждало 30 осіб, з них 16 дітей. На жаль, зафіксовано один випадок смертельного отруєння.

 Основними причинами утворення чадного газу (СО – продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:

- несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння газових котлів);

- порушення щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів;

- недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря);

- недостатність тяги в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору);

- робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами.

Правилами користування газовим обладнанням суворо забороняється:

- проводити самочинну газифікацію будинку (квартири), перестановку, заміну і ремонт газового обладнання;

- проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без узгодження з підприємством газового господарства;

- вносити зміни в конструкцію газових приладів. Змінювати димові і вентиляційні системи. Заклеювати вентиляційні канали, замуровувати "кишені" і люки, призначені для чистки димоходів; 

- відмикати автоматику безпеки і регулювання. Користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, запірної арматури;

- користуватися газом при засміченні димоходів і вентиляційних каналів, відсутності їх щільності, несправності;

- користуватися газовими приладами при перекритих кватирках (фрамугах), жалюзійних решітках, щілинах під дверима ванних кімнат і кухонь, відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах;

- залишати працюючі газові прилади без нагляду, крім розрахованих на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою;

- допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, та осіб, що не контролюють свої дії; 

- прив'язувати до газопроводів мотузки і навантажувати газопроводи;

- користуватись газовими плитами для опалювання приміщень;

- користуватись приміщеннями, де встановлені газові прилади для сну і відпочинку;

- застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу. 

 

 

Якщо відчутний запах газу в приміщенні, необхідно:

- припинити користуватися газовими приладами;

- перекрити крани до приладів і на приладах;

- відчинити вікно і двері, провітрити приміщення;

- не запалювати вогню, не курити, не вмикати і не вимикати освітлення і електроприлади, не користуватись електродзвінками; 

- викликати аварійну службу газу за телефоном 104.



Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності! 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua