» Цивільний захист » Обережно – чадний газ. Як вберегтись від отруєння

Обережно – чадний газ. Як вберегтись від отруєння

Автор: admin1 от 7-03-2018, 09:50

Обережно – чадний газ. Як вберегтись від отруєнняДепаратмент з питань цивільного захисту Львівської ОДА попереджає: основними причинами утворення чадного газу (СО – продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:
- несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння газових котлів);
- порушення щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів;
- недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря);
- недостатність тяги в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору);
- робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами.
Якщо відчутний запах газу в приміщенні, необхідно:
- припинити користуватися газовими приладами;
- перекрити крани до приладів і на приладах;
- відчинити вікно і двері, провітрити приміщення;
- не запалювати вогню, не курити, не вмикати і не вимикати освітлення і електроприлади, не користуватись електродзвінками;
- викликати аварійну службу газу за телефоном 104.
За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, від початку 2018 року в області зафіксували 42 випадки отруєння чадним газом внаслідок чого постраждало 91 особа, з них - 38 дітей. На жаль, в області зареєструвано два випадки смертельного отруєння.
Зокрема у березні поточного року зафіксовано 8 випадків отруєння чадним газом внаслідок чого постраждали 11 осіб, із них 4 дітей.
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки!