» Економіка » Щодо матеріальної допомоги ФОПам

Щодо матеріальної допомоги ФОПам

Автор: admin2 от 24-12-2020, 09:49

Щодо матеріальної допомоги ФОПамВід 14 до 31 грудня українські підприємці та наймані застраховані працівники, які будуть змушені закритись через локдаун у січні, зможуть подати заявку на одноразову грошову допомогу від держави. Розмір допомоги становить - 8 тисяч гривень. Проєкт виплати матеріальної допомоги реалізується Мінцифри у партнерстві з Пенсійним фондом України, Міністерством соціальної політики України та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Згідно з розрахунками, понад 1,6 млн. громадян України та фізичних осіб підприємців зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн. Виплати будуть здійснюватись із Фонду боротьби з коронавірусом.

Заяву на виплату одноразової допомоги підприємці та застраховані працівники можуть подавати до 31 грудня включно.  Подати заяву можна лише в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг https://diia.gov.ua/ або з використанням мобільного додатку «Дія». Гроші автоматично будуть зараховані на особистий гривневий рахунок після перевірки даних.

«Порядки і постанови, які ухвалив Уряд спрямовані на те, щоб підприємці отримали виплати ще перед запровадженням посиленого карантину. Одноразову грошову компенсацію у сумі 8 тисяч гривень підприємці отримають ще до кінця цього року.

Хто має право на допомогу ?

Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

- основний класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

- організація, у якій ви працюєте, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;

- середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис грн на місяць за ІІІ квартал;

- найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

ФОПи, якщо:

- станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

- займається діяльністю понад 3 місяці;

- сплатив ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

- якщо, ви не є одночасно найманим працівником.

Станом на 31 жовтня 2020 року отримувачі допомоги мають вказати  КВЕДи, як основні.

Алгоритм отримання послуги на порталі https://diia.gov.ua/

- Потрібний кваліфікований електронний підпис для авторизації на порталі.

- Зареєструватися або авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

- У розділі «Послуги» вибрати «Одноразова матеріальна допомога ФОП і найманим працівникам».

- «Дія» автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб ПФУ на відповідність умовам отримання допомоги.

- Необхідно підтвердити поточне місце роботи.

- Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. Важливо: отримати гроші можна тільки на особистий рахунок.

- Перевірити і відправити заповнену заяву.

- Чекайте повідомлення про зарахування виплати в банк.

Алгоритм отримання послуги у додатку «Дія»

- Завантажити додаток «Дія».

- Авторизуватися в додатку через Приват24, Monobank, або BankID НБУ.

- У розділі «Послуги» натиснути «Отримати допомогу».

- Чекайте повідомлення про обробку заяви.

- Заповнення заяви.

На отримання одноразової матеріальної допомоги не можуть претендувати застраховані працівники:

• якщо після 31 жовтня 2020-го вид діяльності їхнього підприємства змінили на той, який не може працювати в період локдауну (випадки, коли вид діяльності навмисне змінюють заради виплат);

• працюють за сумісництвом;

• отримують середню зарплату вище за 30 тис. грн.

Фізичні особи підприємці, якщо:

• офіційно працюють менше ніж три місяці;

• платили за себе ЄСВ менше ніж три місяці;

• які після 31 жовтня 2020-го змінили вид діяльності;

• які є і найманими працівниками, і фізособами-підприємцями;

• які вже припинили свою діяльність (закрилися).