Про створення опорної школи в селищі Меденичі йшлося сьогодні, 1 серпня, на нараді, яку спільно провели голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора. Опорна школа існує, коли є філії, без філій юридично не буде існувати і опорна школа – це повинні розуміти керівники навчальних закладів, які в майбутньому рано чи пізно стануть філіями, це повинні розуміти батьки, що ніхто насильно дітей не буде забирати в основну школу і, головне, що ніхто не зацікавлений у закритті малих шкіл. Володимир Шутко наголосив, що такі зміни відбуваються по всій Україні, а при створенні об’єднаної територіальної громади з центром в Меденичах, рішення про створення опорної школи буде обов’язковим. Таку ж позицію озвучила і депутат Львівської обласної ради, голова Дрогобицької районної організації профспілки працівників освіти і науки Ольга Грицик. Ми мусимо прийняти рішення про створення опорної школи в Меденичах, адже вже виділені кошти з бюджету, а якщо не буде зустрічних кроків зі сторони відділу освіти району ці кошти передадуть іншим. І, головне, на що звернула увагу Ольга Грицик – ніхто без роботи не залишиться.
Те, що де-факто школа в Меденичах вже є опорною, висловився її директор Любомир Лешко, адже тут вчаться діти з Ріпчиць, Коросниці, Летні, Опарів інших навколишніх сіл. Для прикладу, з Опарів – це 25 учнів. Громади сіл, батьки учнів повинні розуміти для чого це створюється і їм дітям в основній школі не буде гірше, тут є потужна матеріальна база, комп’ютерні класи, прекрасний спортивний зал, їдальня, професійний педагогічний колектив, учні школи займають високі місця на предметних олімпіадах, випускники навчаються у вищих навчальних закладах.
Тому на даному етапі необхідно, в першу чергу, донести не спотворену інформацію батькам, вчителям та починати юридично оформляти відносини між опорною школою та філіями.
І наостанок, голова райдержадміністрації ще раз запевнив, що ніхто закривати шкіл не буде.













