«Вічний спочинок знайшли на кладовищі села Рихтичі Нелепа Іван та невідомий стрілець. Вічна пам'ять героям! До 100-річчя утворення ЗУНР 1918-2018» такий напис на меморіальній дошці, встановленій на фасаді Рихтицької школи. Вчора, 1 листопад,а відбулося її освячення, де всі присутні вшанували пам'ять Івана Нелепу та невідомого стрільця УГА, які загинули в боях за незалежність України.
Участь в урочистостях взяли голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба, депутат обласної ради Ольга Грицик, сільський голова Олег Борис, депутати районної ради Володимир Якимів, Михайло Головацький, воїни АТО, громада села.
Але перед цим вчителі та учні школи підготували урочистий захід, де кожен присутній міг віртуально поринути у далекий 1918 рік та пройти етапи боротьби нашого народу за отримання своєї державності.
Основним лейтмотивом дійства було проведення паралелі між подіями столітньої давності і сучасними, коли теперішні герої боронять нашу державу на сході країни. Хвилиною мовчання переповнений актовий зал школи вшанував пам'ять загиблого в АТО односельця Дмитра Лесешака, якому цього дня виповнилося би 34 роки.
Чин освячення інформаційно-меморіальної таблиці провели місцеві священики о. Олександр та о. Роман, опісля діти та керівники району поклали до неї квіти.













