» Інформація » В неділю на Дрогобиччині відкрито пам'ятний знак «Борцям за волю України»

В неділю на Дрогобиччині відкрито пам'ятний знак «Борцям за волю України»

Автор: admin1 от 21-10-2019, 13:59

В неділю на Дрогобиччині відкрито пам'ятний знак «Борцям за волю України»20 жовтня в селі Гаї Бійничі встановлено та освячено пам'ятний знак «Борцям за волю України», на честь бою, який відбувся в околицях цього присілка 22 серпня 1944 року. В цьому бою загинуло 18 воїнів УПА та 20 було взято в полон. З архівних документів стало відомо, що в цьому бою спільно з органами НКВС брали участь і військові червоної армії. Ініціатором вшанування пам'яті незламних борців за волю України був станичний Дрогобицького Братства ОУН-УПА Степан Яворський. Після його смерті цю ініціативу підхопив нинішній керівник станиці Тарас Куликовець. Освятив пам’ятник місцевий священик о. Анатолій.

Участь у відкритті пам'ятного знаку взяли голова районної ради Михайло Сікора, заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, члени Дрогобицького Братства ОУН-УПА, громадськість.

В неділю на Дрогобиччині відкрито пам'ятний знак «Борцям за волю України»
Фото Іван Тихий