» Інформація » На Дрогобиччині вшанували Січових Стрільців, які загинули на горі Кобила

На Дрогобиччині вшанували Січових Стрільців, які загинули на горі Кобила

Автор: admin1 от 28-10-2019, 15:46

На Дрогобиччині вшанували Січових Стрільців, які загинули на горі КобилаВ п'ятницю, 25 жовтня, на горі Кобила у селі Залокоть відбулися заходи з нагоди 105-ї річниці бою Українських Січових Стрільців на цій горі. Участь в них взяли заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Ханас, начальник відділу культури Надія Козар, молодіжні організації району, громадськість району. Поминальну молитву за загиблими відслужив отець Микола. Відтак Володимир Ханас розповів про події тих часів. Тут, на цій горі, 24 жовтня 1914 року дві сотні вояків під проводом сотника Дмитра Вітовського вступили у завзятий бій проти російських сил та вистояли на своїй позиції, хоч австрійські відділи давно відступили з поля бою. Сотня Дмитра Вітовського зазнала в цьому бою значних втрат – 16 Січових Стрільців залишились навічно лежати в карпатській землі.

Після цього відбувся патріотичний концерт та тематична вікторина.

А перед тим, як здійснити сходження на вершину гори, члени фізкультурно-просвітницького товариства «Сокіл»  Залокотського НВК, Урізького НВК, Старокропивницького НВК, Новокропивницького НВК, Рибницької СЗШ, Довжанського НВК, Лішнянського НВК, Верхньогаївського НВК, Болехівської СЗШ, Опаківського НВК, Підбузького НВК, Нагуєвицької СЗШ провели заходи біля Залокотського НВК. Зі словами вітання до школярів звернувся директор Микола Цицик. Також тут відбувся конкурс пісні та строю і стрільба з гвинтівки.

На Дрогобиччині вшанували Січових Стрільців, які загинули на горі Кобила