В суботу, 23 листопада в День вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні біля Колони Свободи відбулася панахида та скорботне віче пам’яті жертв Голодомору в Україні 32-33 років. Спільно з отцем-капеланом Михайлом Коліщаком присутні помолилися за душі мільйонів українців, які загинули від штучного голоду, організованого комуністичним режимом. Учасники віча запалили свічки та поклали колоски в пам’ять про невинно убієнних.
Голодомор 32-33 років - геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 28 листопада 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт Голодомору. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії, щоб запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому.













