7 серпня відбулося засідання районного оргкомітету з відзначення 158-х роковин народження Івана Франка, яке провів заступник голови оргкомітету, заступник голови районної ради Роман Урбан.
Йшлося про організаційні питання вшанування постаті нашого великого краянина. Зважаючи на ситуацію в державі, учасники оргкомітету висловили думку змінити традиційний формат свята і спрямувати його у літературно-патріотичне русло. Професор Михайло Шалата запропонував запросити до Нагуєвич відомих письменників, щоб зі сцени заповідника лунало глибоке літературне слово, говорилося про Франка в контексті наболілих проблем сьогодення. Мовознавець Ярослав Радевич-Винницький зауважив, що потрібно відходити від практики, коли “класиків поважають, а не читають”, а отже якомога більше Франкових читань та інших заходів потрібно провести в сільських бібліотеках.
Голова товариства “Просвіта” Микола Садоха подав пропозицію вшанувати Франка спільно громадою Дрогобича та Дрогобицького району.
Керівник відділу культури і туризму райдержадміністрації Осип Марущак наголосив, що цьогорічні Франкові дні мають бути тісно пов'язані з іменем Великого Кобзаря, оскільки 2014-й р. проголошений Роком Тараса Шевченка.
Вирішено протягом тижня опрацювати усі пропозиції щодо програми заходів, часу та місця їх проведення та затвердити на найближчому зібранні оргкомітету.













