» Інформація » Етап Всесвітнього марафонського бігу заради миру і гармонії пройшов на Дрогобиччині

Автор: admin1 от 30-08-2014, 16:58

Етап Всесвітнього марафонського бігу заради миру і гармонії пройшов на Дрогобиччині Всесвітній біг заради гармонії - це міжнародна естафета, яка проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі. Символом гармонії і єднання є палаючий факел, який бігуни передають один одному із рук в руки. 20 лютого бігуни європейської команди стартували в Португалії. Європейська частина всесвітньої естафети охоплює 43 країни Європи з загальною довжиною маршруту в 24 000 км. 24 серпня, в День Незалежності України, бігуни української команди прийняли естафету в Ужгороді на межі з Словаччиною. Команда вже пробігла теренами Закарпатської  області, а 29 серпня їх маршрут проліг через територію Етап Всесвітнього марафонського бігу заради миру і гармонії пройшов на Дрогобиччині Дрогобицького району. Учасників марафону радо зустріли перший заступник Дрогобицької РДА Степан Рудницький та завідувач сектору з питань молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації Олег Войтечко, які прийняли факел з рук віце-президента марафонської команди «Всесвітній біг заради гармонії» Євгена Фурса. На Дрогобиччині спортсмени відвідали садибу та музей Івана Франка в Нагуєвичах і були надзвичайно вражені, адже побували тут вперше. Від імені організаторів міжнародної естафети вони вручили подяку керівництву Дрогобицької райдержадміністрації та Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі».

Наступним пунктом марафону стало смт. Підбуж, де факел миру та толерантності отримав селищний голова Степан Кугівчак, який особисто проніс його вулицями селища.

В суботу, 30 серпня, шлях марафонців проліг до Самбірського району, а 2 вересня в Устилузі, на межі з Польщею, відбудеться зустріч з європейською міжнародною командою, яку українські бігуни проводжуватимуть дорогами Волинської, Рівненської, Тернопільської і Чернівецької областей аж до Молдови. В Україні планується подолати близько 1280 км. тривалість пробігу становить 14 днів, а фінішуватиме марафон 7 жовтня в столиці Сербії Белграді.

Довідково:

Всесвітній біг заради гармонії проводиться у понад 100 країнах світу протягом останніх 27 років. В Україні Всесвітній біг заради гармонії проводиться з 1991 року. За цей час його учасники подолали понад 49 000 км у всіх областях нашої країни. І Палаючий факел тримали близько 330 000 наших співвітчизників.

Естафета організована міжнародною мережею волонтерів, яких надихає бачення сповненого гармонією і спокоєм світу, запропоноване всесвітньо відомим громадським діячем Шрі Чинмоєм.

Учасником естафети може стати кожен - вік і фізична підготовка не мають значення! Будь-хто може пронести факел кілька кілометрів або кілька кроків маршрутом естафети чи просто потримати його з думкою про мир. гармонію і взаєморозуміння у світі.

Також Всесвітній біг заради гармонії пропагує здоровий спосіб життя і соціальну активність. Особлива увага приділяється залученню дітей, юнацтва і молоді до активних занять фізичною культурою і спортом. Організатори естафети в Україні також своєю метою вважають налагодження дружніх стосунків, порозуміння і взаємоповаги між жителями різних регіонів країни

У кожній країні організатори плідно співпрацюють з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади різних рівнів.

До складу команд Всесвітнього бігу заради гармонії у різних країнах входять любителі бігу, які у повсякденному житті займаються різними справами, однак знаходять можливість частину свого часу й енергії віддавати естафеті, оскільки відчувають і глибоко вірять, що ці зусилля насправді зміцнюють дружбу між людьми, сприяють становленню гармонічних відносин між державами і народами.

В Україні підтримка «Всесвітнього бігу заради гармонії» з боку влади стала доброю традицією: цього року, як і в попередні роки, естафета відбувається за підтримки Кабінету Міністрів України. Міністерства молоді та спорту і мережі центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».