16 грудня перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, заступник голови РДА Іван Мізерник, директор Дрогобицької держлісгоспу Василь Матяшовський, керівник управління агропромислового розвитку РДА Зеновій Кебза відвідали Летнянське лісництво.
В грудні цього року в Летнянському лісництві ДП «Дрогобицький лісгосп» було побудовано нову сучасну теплицю, яка почне функціонувати вже з весни 2015 року. Кошти на будівництво в сумі 490 тисяч гривень були виділені з фонду охорони навколишнього природного середовища Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Щорічно на вирощування посадкового матеріалу ДП «Дрогобицьке лісове господарство» витрачає близько 100 000 гривень. Враховуючи те, що саджанці висаджуються у віці трьох років, то загальна вартість для їх вирощування становить близько 300 000 гривень.
Як показує практика ДП «Боринський лісгосп» та ДП «Львівський лісонасіневий центр», за наявності такої теплиці можна досягти такогож результатів у вирощуванні сіянців за один рік, Тим самим, скоротивши фінансові витрати втричі.
Крім того, сіянці з теплиці є більш генетично стійкими, ніж звичайні, тобто, менше піддаються впливу хвороб та шкідників лісу. Таким чином можна зменшити витрати на ввід недостаючих порід, доповнення лісових культур та боротьбу із шкідниками та хворобами лісу.
Керівники району оглянули об'єкт, розсадник лісових культур у відкритому ґрунті, ознайомилися з методикою відновлення лісових насаджень, яка тут запроваджена.
Новину відредагував: admin2 - 17-12-2014, 17:52













