19 лютого в сесійній залі районної ради відбувся звіт та обговорення підсумків роботи Дрогобицької районної державної адміністрації за 2014 рік та основних напрямків роботи на 2015 рік з громадсько - господарським активом району.
На звіт були запрошені сільські, селищні голови, депутати районної ради, працівники районної ради та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадськості, засобів масової інформації.
Зібрання розпочалося хвилиною мовчання за загиблими на Київському майдані Українськими героями.
Перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький у своїй доповіді торкнувся основних завдань та проблем, які стояли перед райдержадміністрацією в минулому році. Насамперед, він подякував сільським, селищним головам, усім громадянам району, які долучилися до допомоги армії, підтримки сімей учасників АТО та переселенців з Криму та сходу України. Він коротко охарактеризував стан пасажирських перевезень та колізії навколо двох проведених конкурсів. Інформував про реалізацію мікропроектів. Окремо було акцентовано увагу на стані доріг та критичній ситуації, яка склалася не з вини райдержадміністрації з ремонтом автодороги Дрогобич - Довголука. Степан Рудницький зазначив, що все, що вдалося позитивного реалізувати в минулому році, було зроблене завдяки співпраці з районною радою, сільськими, селищними головами.
Заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник доповідав про стан агропромислової галузі. Він охарактеризував стан справ у тваринництві, де об'єктивно спостерігається спад поголів'я та подякував тим фермерам та індивідуальним господарям, які не побоялися збільшити у своїх господарства поголів'я ВРХ до 4-х і більше корів, за що отримують певну матеріальну компенсацію від держави. Іван Мізерник назвав здобутки та позитивні тенденції в галузі рослинництва, особливо садівництва і ягідництва, яке останнім часом почало інтенсивно розвиватися з перспективами переробки продукції.
На основних соціально-економічних показниках минулого року та цьогорічних перспективах базувалася доповідь керівника відділу економіки Ярослави Ковтик.
Про виконання минулорічного бюджету та особливостями формування місцевих бюджетів 2015 року інформував керівник фінансового управління Віталій Перхун. Виступи супроводжувалися мультимедійним супроводом.
Заступник голови облдержадміністрації Юрій Підлісний, який прибув із запізненням, перепросив присутніх, пояснивши, що брав участь в обласних заходах на вшанування роковин загибелі Небесної Сотні. У своєму виступі Юрій Підлісний наголосив, що рік, який ми переживаємо, непростий з огляду на процеси, що відбуваються в державі. Певні непорозуміння та складнощі на місцях пов'язані з новими принципами до формування бюджету. Основними завданнями в плані економічного розвитку регіону він назвав створення робочих місць та підтримку не просто виробника сільськогосподарської сировини, а саме - розвиток переробної галузі. Серед пріоритетів керівництва облдержадміністрації - ремонт доріг, особливо, другорядних, які перебувають в жахливому стані. При цьому,- зауважив заступник голови облдержадміністрації,- необхідно подбати, щоб кошти, які будуть виділені, освоїти вчасно і ефективно. Представник обласної влади зупинився також на необхідності оптимізації в галузі освіти.
В обговоренні взяли участь депутат обласної ради Михайло Задорожний, депутати районної ради, сільські голови, громадські активісти. Запитання стосувалися децентралізації влади, порушень у сфері пасажирських перевезень, зростанні вартості пального, надання статусу національного заповіднику “Нагуєвичі”, оптимізації навчальних закладів, завершення капітального ремонту приміщення в Солонську, яке планувалося під ДБСТ тощо. Не обійшлося і без гострих запитань, які стосувалися позиції керівництва райдержадміністрації під час Революції гідності, незрозумілого для громадськості затягування процесу призначення голови Дрогобицької райдержадміністрації.













