На Львівщині та в Польщі впродож року проходитимуть заходи з відзначення 200-ліття від дня народження отця Михайла Вербицького та 150 років від першого публічного виконання державного гімну України.
У Львівська ОДА 24 лютого організаційний комітет під головуванням голови Львівської ОДА Олега Синютки затвердив план заходів із відзначення Року отця Михайла Вербицького.
“Ми повинні достойно вшанувати людину, яка подарувала нам наше самоусвідомлення”, - зазначив О. Синютка.
28 лютого відбудуться урочистості та відкриття меморіальної таблиці на дзвіниці храму в с. Явірник Руський (Республіка Польща).
4 березня делегація від Львівської області візьме участь у заходах із вшанування автора державного гімну в с. Млини (Підкарпатське воєводство), де похований о. Вербицький.
6 березня у Львівській опері відбудеться Урочиста академія з нагоди 200-річчя від Дня народження Вербицького.
10 березня, в день 150-ліття першого публічного виконання Державного Гімну України, заплановано провести масове виконання “Ще не вмерла Україна” на площі Ринок у Львові та у всіх районах області. Всенародне виконання гімну України повинне розпочатись о 12.00.
Крім того, заплановано провести низку заходів у закладах області: тематичні мистецькі виставки, фотовиставки, конференції, «круглі столи», вечори пам’яті, концерти, лекції у закладах освіти, урочисті літургії у храмах.
Нагадуємо, що 17 лютого Львівська обласна рада проголосила 2015 рік — Роком отця Михайла Вербицького.













