» Інформація » Децентралізація має запропонувати громадам сприятливу модель управління

Децентралізація має запропонувати громадам сприятливу модель управління

Автор: admin2 от 20-03-2015, 09:15
 (голосів: 0)

Децентралізація має запропонувати громадам сприятливу модель управлінняНаслідком децентралізації повинна стати комфортна модель самоуправління, яка б відображала реальні потреби громад, мала фінансове підґрунтя для зрушень вперед та була сприятливою для людей.

Такі основні завдання окреслив голова Львівської ОДА Олег Синютка 19 березня на засіданні круглого столу з обговорення питань бюджетної та податкової децентралізації. Зазначимо, що учасниками дискусії стали представники місцевих громад Львівщини, урядові та незалежні експерти.

На переконання керівника області, формування міцного фундаменту для розвитку територій є спільним завданням суспільства і влади. «Сьогодні суспільство важко сприймає непопулярні кроки та реформи, які поки що не сприяють підвищенню життєвого рівня. Слід розуміти, що децентралізація – це не укрупнення або подрібнення, а можливість для людей отримати реальні важелі впливу для самоуправління та покращення свого життя», - зазначив керівник області під час засідання.

Учасники дискусії розглянули механізми залучення і використання коштів на місцях, а також законодавчі питання. Зокрема, вони обговорили питання бюджетної незалежності та фінансової самостійності місцевих бюджетів, особливості нової тарифної політики, фінансування видатків на освіту та медицину з держбюджету, а також нововведення Податкового кодексу України.

Як розповів директор департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов, Верховна Рада України прийняла ряд законопроектів, які є найбільшим за останні роки кроком у запровадженні реформи децентралізації влади.

«Йдеться про Закони «Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України», - зазначив він.

За словами урядових експертів, нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів. Очікується, що у 2015 році це дасть змогу забезпечити стале економічне зростання, протидіяти кризовим явищам фінансового сектору економіки і виконати місцеві бюджети на 100%.

Окрім цього, значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до міст обласного значення і районів. На це також звернув увагу в. о. заступника голови ЛОДА Ростислав Замлинський.

«Держава стане міцною тоді, коли будуть сильними сільські громади. Натомість громада зміцнішає, коли матиме достатньо фінансового ресурсу. Для цього держава і пропонує сприятливий механізм наповнення місцевих бюджетів», – підкреслив він.

Загалом під час дискусії за круглим столом представники органів самоврядування та виконавчої влади озвучили низку пропозицій, які в подальшому обов’язково розглянуть у профільних міністерствах.

Довідка:

У рамках регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації з представниками органів місцевого самоврядування дискутують урядові експерти з Мінрегіону, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції, а також незалежні експерти.

До обговорення запрошуються представники обласних, районних, міських, сільських, селищних рад, управлінь фінансів, територіальних органів ДФС.

Серія регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації проводиться за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Уряду Великобританії.

У Львові відбувся вже третій з серії регіональних круглих столів. Наступний – в Івано-Франківську, а два попередніх відбулись у Дніпропетровську та Одесі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua