» Інформація » Представницька делегація з Дрогобиччини побувала на горі Маківці

Представницька делегація з Дрогобиччини побувала на горі Маківці

Автор: admin1 от 5-05-2015, 09:14

Представницька делегація з Дрогобиччини побувала на горі Маківці3 травня численна делегація Дрогобиччини побувала на відзначенні 100-річчя перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка. На Сколівщину в цей день не лише з Львівщини, й інших областей з’їхалася не одна тисяча небайдужих до своєї історії українців. Серед них можна було бачити цілі сім’ї з малими дітьми, яких батькам довелося нести на плечах, а так вони самі йшли вгору, багато молоді та зовсім літніх, які долали круту п’ятикілометрову дорогу на історичну вершину Маківка.

Панахиду відслужила група священиків, яких очолював єпископ-помічник єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар. Звертаючись до чисельно зібраних присутніх, владика сказав: «У складний час, час неспокою ми живемо. Запитаймо себе, чи зможемо вистояти перед ордою двадцять першого століття? Чи зможемо дати гідну відсіч ворогові? Зможемо, бо горстка Січових Стрільців тут, на цій історичній горі перемогла значно чисельнішу російську армію. Представницька делегація з Дрогобиччини побувала на горі МаківціА зібралися ми за покликом серця, щоб набратися духу патріотизму, щоб кожний міг збагнути, як треба любити і боротися за рідну землю».

Квіти до підніжжя меморіального комплексу поклали голова ЛОДА Олег Синютка та голова обласної ради Петро Колодій, делегації районних державних адміністрацій, громадських організацій. Від Дрогобиччини квіти поклали перший заступник голови РДА Степан Рудницький, депутат Верховної Ради України Богдан Матківський.

Капелан крайового Братства ОУН-УПА о. Михайло Низкогуз вручив командиру батальйону ОУН Миколі Коханівському два освячені прапори – синьо-жовтий та з написом «Україна і Бог».

Присутні з цікавістю спостерігали реконструкцію бою між Українськими Січовими Стрільцями та російськими військами, які були одягнуті у військову форму тих часів.

Представницька делегація з Дрогобиччини побувала на горі Маківці