7 травня перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький провів засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості та виплати заробітної плати. Засідання було спричинене критично низьким рівнем середньої заробітної плати у районі. Щоб визначити причини такої ситуації спільно з податковою інспекцією, управлінням праці та соціального захисту населення, відділом економіки було проведено попередній аналіз рівня заробітної плати та кількості працюючих у розрізі підприємств району. До розмови запросили керівників тих підприємств, які мають найнижчий рівень середньої зарплати.
Власник фермерського господарства “Ромалін” Роман Танчук повідомив, що виробництво у господарстві є сезонним, тому на початку року, щоб не звільняти людей, за згодою працівників їх було переведено на неповну зайнятість. Від квітня у господарстві — 100%-ва зайнятість.
Про об'єктивні та суб'єктивні причини низької оплати праці доповіли також представники санаторію “Полонина”, ресторанно-готельного комплексу “Марко”, підприємства “Легенда Карпат”.
Члени комісії роз'яснили присутнім зміни у законодавстві щодо сплати соціального внеску. Йшлося про те, що ЄСВ сплачується в повному об'ємі з кожного працюючого незалежно від повноти зайнятості. Тому неповна зайнятість працівників не знімає навантаження з фонду оплати праці підприємства. Чинне законодавство також передбачає при виконанні певних умов полегшення у сплаті ЄСВ.
Степан Рудницький, підсумовуючи обговорення, зазначив, що всі випадки мінімізації заробітної плати та нелегальної зайнятості відслідковуються. Тому при знятті мораторію на перевірки порушникам варто чекати “в гості” контролюючі органи.













