» Інформація » У Волі Якубовій вшанували ювілей Андрія Мельника

У Волі Якубовій вшанували ювілей Андрія Мельника

Автор: admin2 от 13-12-2015, 16:52

У Волі Якубовій вшанували ювілей Андрія МельникаСьогодні, 13 грудня в с.Воля Якубова відбулися урочистості з нагоди 125-х роковин народження Андрія Мельника - військового і політичного діяча, полковника армії УНР,  одного з найближчих соратників Євгена Коновальця, організатора формації Січових Стрільців у Києві, голови Проводу ОУН.

Вранці у місцевому храмі відбулося недільне Богослужіння, у якому взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синютка, керівництво району, депутати, громада села, гості.

Від храму процесія вирушила до Меморіалу Андрія Мельника. Тут після урочистого відкриття віча, спільного виконання Державного Гімну України, єпископ Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ владика Ярослав разом зі священиками відслужив панахиду пам'яті Андрія Мельника та всіх славних синів і дочок України, які віддали за неї своє життя. Відбулося покладання квітів до  Меморіалу від облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради, депутатів, громадських і політичних діячів.

Голова облдержадміністрації Олег Синютка, звертаючись до учасників урочистого віча , сказав: "Сьогодні тут, на цій землі, яка дала світові легендарного  полковника  Андрія Мельника, мусимо, сказати, що ми є всі разом, єдині. Бо тільки разом ми зможемо вибороти ту Україну, за яку боролися Андрій Мельник, Євген Коновалець, Степан Бандера. Тут ми мусимо виплекати паросток єднання, і довести світові, що ми є нація переможців."

Голова райдержадміністрації Максим Лісогор закликав присутніх на прикладі славних героїв виховувати підростаюче покоління.

Сповненим хвилювання за майбутнє Української держави був виступ секретаря Дрогобицької станиці ОУН-УПА Анни Рудник, яка передала громаді український прапор від патріотів Дніпропетровщини.

Слово мали народний депутат України Богдан Матківський, голова районної ради Михайло Сікора, заступник Дрогобицького міського голови Олег Дукас.

Учасник Майдану Гідності, героїчної боротьби на сході України, "кіборг" Артур Іванько запевнив, що молоде покоління, виховане на ідеалах своїх героїчних предків, понад усе цінує свободу, любов до рідної Вітчизни, яку сьогодні доводиться боронити від лютого ворога. Йому в унісон звучав виступ бійця І-го батальйону Національної Гвардії України ім. Генерала Кульчицького Максима Перев'язка.

Голова Центрального Проводу ОУН Богдан Червак вручив грамоти громадським активістам, які стояли біля витоків спорудження пам'ятника Андрієві Мельнику в його рідному селі. Двотомник, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому Б. Червак вручив Марії Головкевич, яка всі свої сили вкладає у справу збереження пам'яті, вивчення та поширення патріотичної спадщини Андрія Мельника.

У канву урочистого віча органічного вплелися стрілецькі та повстанські пісні у виконанні народного чоловічого вокального ансамблю «Ясени», авторські твори барда Лілії Кобільник. Поезію, присвячену Андрію Мельнику, прочитала Оксана Кінка.

Завершилося віче спільним виконанням духовного гімну України "Боже великий, єдиний..."

Після урочистостей всі присутні мали змогу скуштувати смачний стрілецький куліш від Дрогобицьких волонтерів.

У Волі Якубовій вшанували ювілей Андрія Мельника