» Інформація » Об’єднані територіальні громади мають усі правові підстави для ефективного використання коштів субвенції при реалізації власних проектів

Автор: admin2 от 12-05-2016, 12:44

Об’єднані територіальні громади мають усі правові підстави для ефективного використання коштів субвенції при реалізації власних проектівОб’єднані територіальні громади вже мають усі правові механізм для ефективного використання субвенції з Державного бюджету на розвиток інфраструктури. Виконавчі комітети рад ОТГ можуть оформити проектні заявки та подати їх облдержадміністраціям для розгляду і надання відповідних висновків. У свою чергу, обласні державні адміністрації повинні протягом п’яти робочих днів розглянути такі заявки та надати висновки.

Форму заявки та строки її розгляду затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 квітня 2016 року № 82 «Про затвердження Форми проектної заявки на проект, який може реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад», який опублікований в черговому номері бюлетеня «Офіційний вісник України» від 06 травня 2016 року № 33 під номером 1314.

Після розгляду проектних заявок та отримання висновків ОДА, весь пакет документів відповідно до Наказу Мінрегіону від 28 березня 2016 № 73 надсилається на погодження спеціально утвореній при Мінрегіоні комісії. Комісія протягом п’яти робочих днів з моменту отримання заявок та висновків або погоджує їх, або подає відповідним виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад зауваження для їх усунення та повторного подання на погодження.

Після погодження Комісією проектних заявок, виконавчими комітетами рад розробляються відповідні проекти, перелік яких затверджується радою, оприлюднюється в місцевих засобах масової інформації або на офіційних веб-сайтах та подається  повний пакет документів до органів Казначейства для спрямування коштів на реалізацію відповідних проектів.

Нагадаємо, у 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 млрд. грн. Кошти субвенції розподілятимуться між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою, в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Це від 960 тис. грн. для найменшої об’єднаної громади до 23 млн. грн. — для найбільшої.

Довідка

Субвенція надається у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад», для створення, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та може спрямовуватись на:

• підвищення якості адміністративних послуг: створення ЦНАПів, сучасних систем організації управління громадою — комунікаційних мереж, баз даних;
  • реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ з метою їх використання чи адаптації до нових повноважень та потреб з обов’язковим застосуванням енергозберігаючих технологій;
  • створення об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності, а саме: дороги, мости, переходи, що покращують доступність жителів поселень об’єднаної територіальної громади до об’єктів та установ у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;
  • закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, спецтехніки для комунальних підприємств;
  • будівництво водогонів, систем водовідведення, збирання та утилізації твердих побутових відходів, тощо;
  • інші об’єкти, які є важливими для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади.