Це вже не перша така зустріч, під час якої відбувається безпосереднє спілкування чиновників з військовими щодо найбільш наболілих проблемних питань. Цього разу до розмови запросили демобілізованих четвертої хвилі демобілізації (в районі - понад 40 осіб).
На початку до присутніх звернувся капелан райдержадміністрації о.Михайло Коліщак, який також неодноразово їздив у зону АТО, щоб підтримати наших захисників.
Учасників зустрічі за пропозицією голови райдержадміністрації Володимира Шутка вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх новітніх українських героїв.
Про стан соціальної підтримки учасників АТО та членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців доповів провідний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олександр Філіпенко. Він інформував про виплату допомог з бюджетів усіх рівнів, про санаторно-курортне оздоровлення учасників АТО та їхніх дітей, про працевлаштування та можливість здобуття нової професії, про співпрацю з волонтерськими організаціями та об'єднаннями учасників АТО, окремими доброчинцями та назвав основні проблеми, з якими найчастіше стикають демобілізовані.
На проблемах загострили увагу й самі військовослужбовці. Були, зокрема, звернення до військового комісара щодо надання допомоги в отриманні статусу учасника АТО в тих випадках, де бракує необхідних документи з військових частин. У керівника центру зайнятості Богдана Волошина запитували про порядок отримання допомоги з безробіття та коштів на відкриття власної справи. У цьому контексті Богдан Волошин та військовий комісар Віктор Попов надали роз'яснення демобілізованим щодо можливостей та переваг працевлаштування на службу за контрактом, зокрема, у Дрогобицькій військовій частині.
Найбільше запитань стосувалося виділення земельних ділянок, позаяк кількість звернень значно перевищує наявність вільних площ. Оскільки ця тема є актуальною практично у всіх населених пунктах, керівник управління Держгеокадастру Любомир Бреньо рекомендував сільським, селищним головам разом з депутатським корпусом знаходити порозуміння з демобілізованими та приймати узгоджені рішення.
Про діяльність ГО “Всеукраїнське об'єднання учасників АТО”, “Вартові Прикарпаття” та Організація учасників АТО “Галичина” повідомили їхні лідери Микола Кобільник, Михайло Фарима та Дмитро Куцій.
На завершення розмови керівник центру соціальних служб Наталя Щербанюк інформувала присутніх про участь в зустрічі голови облдержадміністрації з демобілізованими, яка відбулася 14 травня у Львові.













