» Інформація » У Львові постать Євгена Коновальця вшанували масштабним концертом

У Львові постать Євгена Коновальця вшанували масштабним концертом

Автор: admin2 от 15-06-2016, 16:17

У Львові постать Євгена Коновальця вшанували масштабним концертомГрандіозною мистецькою програмою у вівторок, 14 червня, відзначили на Львівщині 125-ту річницю з дня народження полковника ОУН Євгена Коновальця. Концерт, котрий відбувся у дворику Львівської облдержадміністрації, зібрав представників обласної влади, численну кількість учасників ветеранських організацій та громадськості.

Із вітальним словом до учасників урочистостей звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка. Зокрема, він зачитав привітання від Президента України Петра Порошенка.

У зверненні Глава держави наголосив на визначальному внеску Євгена Коновальця у створенні Організації українських націоналістів, яка стала важливою складовою боротьби українців за незалежну державу та реалізацію національної ідеї. "В особі Євгена Коновальця ми віддаємо шану всім поколінням українців, які боролися за волю нашої держави, згадуємо всіх, хто загинув під час оборони рідної землі від зовнішньої агресії, - йдеться у привітанні Петра Порошенка. - Славний життєвих шлях справжнього українця Євгена Коновальця є взірцем для нового покоління захисників рідної землі, усіх молодих патріотів".

Перед присутніми виступив й голова Організації українських націоналістів Богдан Червак, який наголосив, що перепоховання Євгена Коновальця потрібно здійснити на державному рівні. "Цей славетний українець не може бути містечковим героєм", - підкреслив він.

Мистецьку частину вечора забезпечили виступи оркестру Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, гурту "Тріода", показ львівських дизайнерів, а також демонстрація фільму-хроніки. Також глядачі заслухали доповідь кандидата історичних наук Івана Хоми та поезію Олександра Олеся у пам’ять про Євгена Коновальця.

Під час урочистої частини відбулось й вручення державних нагород, які вручив голова облдержадміністрації Олег Синютка.

Згідно з указом Президента за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю голова Городоцької районної організації "Союз Чорнобиль України" Галина Ріттер отримала орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Голова ОДА вручив й почесні звання:

- "Заслужений діяч науки і техніки України" – директорові Інституту Івана Франка Національної академії наук України Євгенові Нахліку;

- "Заслужений працівник культури України" – керівникові літературно-драматичної частини Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Надії Труш;

- "Заслужений працівник освіти України" – завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка Михайлові Бартішу.

Також з нагоди 125-річчя від Дня народження Євгена Коновальця відбулось вручення подяк Прем’єр-міністра України. Нагороди отримали:

- голова Об’єднання товариств депортованих українців "Закерзоння", голова Львівського регіонального суспільно-культурного товариства "Надсяння" Володимир Середа;

- старший науковий співробітник відділу Львівського історичного музею "Музей визвольної боротьби Ореста Круковського, завідувач відділу Львівського історичного музею "Музей визвольної боротьби України"Володимир Бойко;

- доцент кафедри історії та етнокомунікацій Національного університету "Львівська політехніка", кандидат історичних наук Іван Хома;

- професор Львівської національної академії мистецтв, кандидат історичних наук, доктор філософії Володимир Бадяк;

- директор відділу Львівського історичного музею "Історико-меморіальний музей полковника Євгена Коновальця" Ігор Селецький;

- головний художник Львівського палацу мистецтв, заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп;

- поетеса, журналіст та науковець Майя Білан.