Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день Друга світова війна розпочалася на території України, яка була в складі радянської імперії, а до того, 1 вересня 1939 р., ця війна прийшла на західноукраїнські землі. Вона забрала життя кожного п'ятого співвітчизника, так на території держави загинуло понад 5,5 млн мирного населення, на фронті - більше 2,5 млн. солдат. Відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року з метою всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності щороку в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
У День скорботи ми пам’ятаємо, сумуємо, молимося та віримо. Віддаємо данину пам’яті тим, хто не повернувся з війни, сивочолим ветеранам, що здолали нацизм, вдовам, дітям війни.
Сьогодні в Україні знову вирує війна. Ворог зазіхає на державний суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.
Так, президент України Петро Порошенко сьогодні візьме участь у заходах до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, а саме у церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата на площі Слави.
Також нагадаємо, що в минулому році Україна вперше відзначала День пам'яті і примирення. 8 травня законом, а потім указом президента України був призначений Днем пам'яті і примирення.













