14 грудня з ініціативи Дрогобицької міськрайонної філії ЛОЦЗ відбувся – “День відкритих дверей навчального закладу” у Вищому професійному училищі №19 м. Дрогобича. До цього профорієнтаційного заходу були залучені учні таких Дрогобицьких шкіл № 1, № 8, № 16. Адже питання професійного самовизначення є актуальним для випускників, а також непростим на надзвичайно важливим, оскільки ринок праці ставить свої вимоги перед майбутніми абітурієнтами. Не секрет, що і досі актуальними професіями на ринку праці залишаються здебільшого робітничі професії, які можна здобути у професійно-технічних навчальних закладах. Тому заступник директора училища Ольга Мицак провела для дітей, насамперед, презентацію навчального закладу, а саме зосередила увагу на професіях, які можна здобути у цьому навчальному закладі, а це: штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, столяр будівельник, монтажник гіпсокартонних інструкцій, слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, касир (в банку), контролер ощадного банку, оператор комп’ютерного набору, кухар-кондитер, кухар, офіціант, перукар (перукар-модельєр), манікюрник.
Також вона ознайомили учнів з умовами вступу та навчання, розповіли як відбувається навчальний процес, можливості, які надає училище і найголовніше - про майбутнє працевлаштування. Під час екскурсії дітям надали можливість побачити виробничо-навчальні приміщення, поспілкуватись із викладачами, студентами цього закладу та дізнатись все з перших вуст. Хлопцям і дівчатам цікаво було почути думки фахівців про перспективність здобуття тієї чи іншої професії, отримати цінні підказки щодо поєднання власних інтересів, нахилів і здібностей з сучасними вимогами ринку праці. У виробничих майстернях діти мали можливість побачити майстер класи студентів за тою чи іншою професією та випробувати майстерність перукарів та манікюрниць на собі. У спілкуванні між дітьми можна було підслухати, що дітям навчальний заклад дуже сподобався, і вони би хотіли навіть у ньому навчатись.
Працівники училища та центру зайнятості доклали максимум зусиль, щоб ця зустріч відбулась цікаво та змістовно і дала можливість учасникам свідомо та виважено підійти до вибору майбутньої професії та подальшого працевлаштування.













