24 листопада у Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася кущова семінар-нарада, на якій говорилося про вимоги чинного законодавства з питань охорони праці і промислової безпеки, а також про безпечне користування газовими приладами в опалювальний сезон і, зокрема, про “Правила безпеки систем газопостачання” у закладах освіти та медицини усієї Дрогобиччини.
Семінар провело Головне управління Держпраці у Львівській області у співпраці та взаємодії зі службою охорони праці райдержадміністрації. У семінарі взяв участь заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. У сесійній залі районної ради зібралися керівники і відповідальні працівники з питань охорони праці і газового господарства освітніх закладів та охорони здоров’я міст Дрогобича, Борислава, Трускавця, Стебника і Дрогобицького району. Доповідачами були Віктор Курило – начальник відділу нагляду в АПК та соціально-культурній сфері ГУ Держпраці та Ігор Проць – начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області.
Зазначалося, що щороку з початком опалювального сезону зростають ризики аварій та травматизму людей пов’язані з використанням газу та експлуатацією газових приладів у побуті і закладах соціально-культурної сфери. Статистика, на жаль, невтішна. Так, у 2016 році у Львівській області зафіксовано 11 аварій пов’язаних з використанням газу у побуті (з них 2 вибухи), госпіталізовано 11 осіб (7 – з отруєннями чадним газом, 4 – з опіками тіла внаслідок вибухів) та 6 осіб загинуло (5 – внаслідок отруєнь чадним газом, 1 – від опіків внаслідок вибуху). З початку 2017 року зафіксовано вже 10 таких аварій (з них 3 вибухи), госпіталізовано 16 осіб (11 – з отруєннями чадним газом, 5 – з опіками внаслідок вибухів) та 8 осіб загинуло (усі внаслідок отруєнь чадним газом).
Власне, з метою запобігання таких нещасних випадків і був проведений навчальний семінар, на якому акцентувалося необхідність обов’язкового виконання вимог щодо безпечного користування газовими приладами.













