Сьогодні, 27 березня, відповідно до графіку зустрічей з суб’єктами підприємницької діяльності району, відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба.
Засідання проходило за участю головного державного інспектора головного управління Держпраці у Львівській області Бориса Веліахмедова. Він озвучив найбільш актуальні порушення трудового законодавства та розміри штрафних санкцій.
На засідання робочої групи були запрошені суб’єкти господарської діяльності, в яких згідно звітності по єдиному соціальному внеску заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня.
Запрошені керівники підприємств надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального та на рівні мінімальної заробітної плати, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. З’ясовано, що недотримання встановленого законодавством мінімального рівня заробітної плати на цих підприємствах сталося через переведення працівників на неповний робочий день (тиждень), відпусток працівників за власний рахунок та інших об’єктивних причин.
На завершення засідання присутнім звернули увагу про ризики використання нелегальної праці і виплати зарплати в «конвертах». А у разі виявлення фактів нелегального працевлаштування працівників до таких роботодавців вживатимуться жорсткі заходи впливу.
Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.













