Сьогодні, 13 березня, відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба.
Засідання було проведено за участю головного державного інспектора головного управління Держпраці у Львівській області Марії Гучко, якою було озвучено найбільш актуальні порушення трудового законодавства та розміри штрафних санкцій.
Заслухано ряд суб’єктів підприємницької діяльності, яким була проведена превентивно-роз’яснювальна робота щодо дотримання норм чинного законодавства, зокрема, в частині права громадян на працю, обов’язковості оформлення трудових відносин, недопущення виплати заробітної плати в конвертах, недотримання рівня мінімальної заробітної плати, доплат за кваліфіковані роботи.
Запрошені керівники підприємств надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального та на рівні мінімальної заробітної плати, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.
Перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба ще раз наголосив, що незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників належним чином на сьогодні є серйозною проблемою. На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки.
В ході засідання Любов Яневич нагадала про недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії.
Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.













