» Соціальний захист населення » Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Автор: admin2 от 14-12-2020, 08:28

Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора.

Жителі Дрогобицького району також брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Станом на 1 грудня в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку знаходиться 96 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них - 54 ліквідатори. За поточний рік за рахунок коштів державного бюджету їм виплачено компенсацій та допомог на суму 160,4 тис. грн.:

- доплата за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, оплаті підвищених стипендій та надання додаткової відпустки – 9,3 тис.грн.;

- щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок ЧК – 128,9 тис.грн.;

- компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомога на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок ЧК – 5,7 тис.грн.;

- оплата санаторно-курортного лікування – 16,5 тис.грн.

Також, за рахунок коштів обласного бюджету відшкодовано пільг на медичне обслуговування на суму 32,5 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету надано грошову допомогу в сумі 60,0 тис. грн. (по 600 грн. дорослим та 450 грн. дітям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи).

У рамках відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня 2020 року об 11.30 год. планується покладання квітів до меморіальної таблиці на місці пам’ятного знаку ліквідаторам-чорнобильцям Дрогобичини за участю представників влади, громадських організацій та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з дотриманням усіх карантинних заходів.