Враховуючи численні звернення від одержувачів житлових субсидій щодо обов'язковості використання всього обсягу природного газу та інших комунальних послуг (холодної води, електроенергії), на які надається субсидія, пропонуємо роз'яснення керівника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Галини Чаплі:
Влітку жителі району переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за газ при таких цінах? Зараз вже понад 8,5 тис. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, зокрема така:
«Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону».
Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.
Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.
Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидїї на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.
Споживати комунальні послуги економно — вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.













