Сумна дата для українців. 26 квітня - 30-ті роковини Чорнобиля - найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.
Рівно стільки років минуло з того часу, коли йшла битва незахищених людей із радіацією, яка не завершилась й по сьогоднішній день. Дні самопожертви, дні страху, які вразили весь світ. Вже 30 років «мирний» атом завдає непоправної шкоди здоров’ю людей в Україні. 30 років живуть між життям і смертю ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.
Кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.
Станом на 01.04.2016 року на обліку в управлінні числиться 119 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:
24 - особи, віднесені до категорії 1
36 - особи, віднесені до категорії 2
27 - особи, віднесені до категорії 3
3 - особи, віднесені до категорії серії Г
24 - діти, віднесені до постраждалих від Чорнобильської катастрофи
5 - вдови громадян, смерть яких пов'язана з аварією на ЧАЕС.
До пам’ятної дати затверджено план заходів, щодо відзначення трагічних подій, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС. Відповідно до цього плану було проведено зустрічі з представниками Дрогобицької районної громадської організації потерпілих від аварії на ЧАЕС «Захист», засідання «за круглим столом» з питань соціального захисту постраждалих громадян.
26 квітня з нагоди встановлення меморіальної таблиці на місці пам’ятного знаку ліквідаторам-чорнобильцям Дрогобиччини будуть проведені відповідні заходи за участю представників влади, громадських організацій та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та поминальна трапеза за загиблими ліквідаторами аварії на ЧАЕС і померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи, в районному Домі Просвіти. У школах району в цей день проходитимуть тематичні виховні години.
Для покращення соціального захисту громадян, постраждалих в той час, в рамках виконання цільової програми «Соціальна підтримка інвалідів, ветеранів району, учасників бойових дій в Афганістані та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2016 році» з районного бюджету виплачено одноразової матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 20 тис. грн., згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 29 березня 2016 року №73 надана одноразова грошова допомога сім’ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 10,0 тис. грн., передплачено періодичні видання «Франковий край» та «Галицька зоря» на суму 5 тис. грн.
За І квартал 2016 року їм виплечено компенсацій та допомог з державного бюджету на суму 58,1 тис. грн., а саме по напрямах:
по доплаті за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, оплаті підвищених стипендій та надання додаткової відпустки – 0,7 тис. грн.;
по щомісячній грошовій допомозі у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок ЧК – 49,1 тис. грн.;
по компенсації за шкоду заподіяну здоров'ю та допомозі на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок ЧК – 8,3 тис. грн.













