Для того, щоб ми знали, вивчали і не забували своєї рідної мови, щоб зберігати її значимість для майбутнього, наш національний календар поповнився ще однією важливою датою для кожного справжнього українця, яка припадає на 9 листопада. Це - наймолодше державне свято День української писемності та мови, яке яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвою рідного слова і його безсмертних творців.
Рідна мова першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною вважають мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Уже стало традицією щорічно відзначати День української писемності та мови у Волощанському НВК І-ІІ ступенів.
Свято розпочалося Всеукраїнським національним диктантом єдності «Україна на зламі тисячоліть». У написанні диктанту взяли участь учителі (Прокопів Н.І.- завуч, Нечипор С.Д. - вч. української мови та літератури, Прит О.Б.- вч. української мови та літератури, Ступницька Л.М.- педагог-організатор, Бура О.І- шкільний психолог, Мороз Л.Б.- вч.музичного мистецтва) та учні 6-9 класів за бажанням.
Після диктанту в актовій залі відбулося театралізоване свят писемності та мови. Учителі та учні мали можливість познайомитися з Нестором Літописцем. Цю роль вміло зіграв учень 9 класу Куцмида Назар. Своїми артистичними здібностями він зумів повернути усіх у сиву давнину, відчути дух наших пращурів.
Ганкевич Роман, учень 9 класу достовірно відтворив на шкільній сцені щирого поціновувача українського слова Петра Яцика. Він зобразив його як великого мецената та найпалкішого шанувальника української культури. Маючи власний бізнес, зароблені гроші він вкладав в просвітницьку діяльність й книговидання. Саме П.Яцик за власний кошт видав повне зібрання творів Михайла Грушевського, на яке витратив майже мільйон доларів. А у 2000 році, не зрадивши таки своєму життєвому кредо, Петро Яцик запалив свічку Міжнародного конкурсу знавців української мови. Вперше він пройшов у с. Моринцях (на батьківщині Т.Шевченка ). Особливістю конкурсу стало те, що грошовими преміями відзначались переможці від І до Х місця. Перший преміальний фонд становив 475 тисяч гривень.
Активну участь у заході також взяли учні 6 класу, які майстерно декламували вірші, прислів’я, показували сценки.
Захід підготувала і провела вчитель української мови та літератури Софія Нечипор.













