Хліб... У всіх народів він святий. На його честь складали гімни, хлібом зустрічали найдорожчих гостей. І щоб був у нас хліб, ми щодня повторюємо слова молитви і мовимо: «Хліб наш насущний дай нам сьогодні». Цю молитву батьки заповідали нам, а ми – нашим дітям. Бо хліб безцінний.
Класний керівник Катерина Чіпак з учнями 4-го класу підготували захід «Від зернини до хлібини». Готуючись до свята школярі побували на екскурсії в селі Шегині на міні-пекарні «ЕкоТатко». Діти прийняли участь у майстер-класі з випічки живого хліба, навчилися власноруч місити тісто, напалити дров'яну піч і спекли першу у своєму житті хлібину. Таким чином учні дізналися звідки і як важко готується хліб.
Впродовж свята вихованці знайомилися з історією вирощування хліба, з народними традиціями, звичаями, обрядами пов'язаними з хлібом у рідному краю. Усі збагатили свій словник приказками, прислів'ями, віршами, піснями. Інсценізуючи казку про дівчинку, що наступила на хліб учні зробили висновок, що це великий гріх і це неприпустимо. А ще танцювали танець, скрізь хліб, хліб, хліб. А без нього немає ні радості, ні свята, ні самого життя. Присутні з великим болем згадали жахливі сторінки історії України, роки без хліба, коли вимирали цілі села, міста, місцевості, переглядаючи презентацію про ці трагічні дні, та вшанували пам'ять померлих від голоду.
Директор школи Ірина Мицак та організатор заходу закликали вихованців не кидати, а шанувати, цінувати кожну крихту, бути бережливими і дбайливими господарями – це головні питання сьогодення.













