Одним із дієвих засобів навчання та залучення молоді до участі в житті суспільства є діяльність музеїв при закладах освіти. На виконання Указу Президента України від 18 травня 2019 року №286/2019 «Про стратегію національно-патріотичного виховання та з метою виховання учнівської молоді засобами музейної педагогіки 18 вересня комісія у складі провідного спеціаліста відділу освіти Тараса Шуста, заступника директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання КЗ ЛОР «ЛОЦКЕТУМ» Михайла Набитовича, заввідділу КЗ ЛОР «Львів. Історичний музей» Людмили Перейми, старшого наукового співробітника КЗ ЛОР «Державний меморіальний музей ім. М. Грушевського» Ольги Тарнавської здійснила обстеження шкільних музеїв Довжанського НВК І-ІІІ ст. та Доброгостівської СЗШ І-ІІІ ст. ім. Івана Боберського.
За результатами документації та обстеження зібраної колекції комісія вирішила поставити на облік шкільний історико-етнографічний музей Довжанського НВК І-ІІІ ст. (керівник музею Володимир Петриків) та історико-краєзнавчий музей «Благословенні сліди мого краю» Доброгостівської СЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Боберського (керівник музею Ганна Гундер).
Учні й вчителі булb задоволені увагою до їхнього музею, позаяк у його створення вклали не тільки багато сили, а й часточку своєї душі.