Розширена нарада за підсумками роботи у 2016 році відбулася сьогодні у районному територіальному медичному об'єднанні.
Головний лікар району Олександр Слабий, який був призначений на цю посаду лише наприкінці року запросив до слова свого заступника Леоніда Іванчука. Доповідач охарактеризував ситуацію в районній охороні здоров'я на загал, відзначивши позитивні кроки. Так, за кошти обласного і районного бюджетів було придбано необхідне медичне обладнання. Район в необхідній кількості забезпечений вакциною БЦЖ. В минулому році проведено низку важливих заходів з енергозбереження. Протягом року реалізовувалося пільгове медичне забезпечення, зубопротезування та стаціонарне лікування учасників АТО.
Леонід Іванчук виокремив найбільш проблемні питання: необхідність гідної оплати праці медичних працівників та забезпечення житлом сільських сімейних лікарів, потреба у придбанні санітарних автомобілів замість тих, які були надані на допомогу армії. Йшлося також про застарілу матеріально-технічну базу медичних закладів, відсутність водопостачання у деяких сільських закладах тощо.
У перспективі — утворення амбулаторій загальної практики сімейної медицини, в тому числі, при районних лікарнях.
Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад загострив увагу медичного активу району на необхідності співпраці та врегулювання спірних питань з містом. Він зазначив, що найближчим часом має відбутися зустріч очільників міста та району, які обговорять питання реформування охорони здоров'я регіону та створення госпітального округу, а також, фінансові взаєморозрахунки. “Оскільки в цьому році змінилося бюджетне законодавство, - зазначив Віталій Скоропад,- першочергове завдання —поряд з ефективним використанням бюджетних коштів забезпечити надання необхідних медичних послуг сільським жителям”.
На нараду був запрошений начальник відділу охорони здоров'я міста Володимир Чуба, який також наголосив на необхідності порозуміння міста і району для вирішення проблем розрахунків між територіями та напрацювання пропозицій в контексті реформування охорони здоров'я регіону.
Про сьогодення та перспективи галузі говорили голова районної ради Михайло Сікора та головний лікар ДРТМО Олександр Слабий.













