» Культура » Історична година “Михайло Грушевський — великий історик і будівничий нації”

Історична година “Михайло Грушевський — великий історик і будівничий нації”

Автор: admin2 от 30-09-2016, 10:53

Історична година “Михайло Грушевський — великий історик і будівничий нації”З нагоди 150-річчя від дня народження видатного українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського в бібліотеці-філії с.Гаї Верхні відбулася інтерактивна історична година “Михайло Грушевський - великий історик і будівничий нації”. На заході були присутні учні 6-8 класів, вчителі школи, мешканці села. Бібліотекар Світлана Стасик ознайомила присутніх з життєвим шляхом історика, згодом всі разом переглянули документальний фільм українського режисера Тараса Коляндрука “Галицька весна української ідеї” про Михайла Грушевського.

Михайло Грушевський — вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Він показав, що еволюція людства, попри всі складнощі, має тенденцію до встановлення справедливого демократичного ладу. Влада уІсторична година “Михайло Грушевський — великий історик і будівничий нації” державі має належати особам, обраним народом на демократичних засадах, працювати для народу, спиратися на волю його більшості. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею М. Грушевський закладав міцні підвалини української державності.