Перше листопада було, є і залишиться однією з найбільших подій в українській історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 р. на стародавній ратуші Львова вперше замайорів національний синьо-жовтий стяг та після шести століть іноземного поневолення Західноукраїнських земель виникла національна українська держава, яка стала іменувати себе Західноукраїнська Народна Республіка. З нагоди 100-річчя ЗУНР в бібліотеці-філії с. Верхні Гаї проведено літературно-тематичний вечір "ЗУНР - провісниця держави Україна". На заході були присутні учні та вчителі Верхньогаївського НВК, працівники сільської ради, які переглянули уривки з документального фільму "Проголошення та діяльність ЗУНР 1918-1920р". Присутні з захопленням слухали вірші, присвячені подіям 100-літньої давнини у виконанні Артема Ватага,
Катерини Мещатін, Вікторії Василенко, Ярослава Янишина, Артема Стецка. Сільський голова Володимир Ханас у своїй промові висвітлив події, які відбувалися на теренах с. Верхні Гаї в період існування ЗУНР. Йшлося зокрема про перебування підрозділів УГА на території села, про репресії польської окупаційної влади та про славного уродженця с. Верхні Гаї, Голову Дрогобицької Повітової Ради Семена Вітика. Також Володимир Йосипович запропонував для перегляду презентацію "Верхні Гаї в період ЗУНР". Після закінчення заходу школярі з бібліотекарем Світланою Стасик вшанували пам'ять героїв молитвою та засвіченням свічок біля пам'ятника Українським Січовим Стрільцям.













