» Культура » Творча зустріч Марії Ткачівської відбулася в районному народному домі

Творча зустріч Марії Ткачівської відбулася в районному народному домі

Автор: admin1 от 18-04-2019, 17:01

Творча зустріч Марії Ткачівської відбулася в районному народному доміСьогодні, 18 квітня, в Дрогобицькому районному домі відбулася творча зустріч з відомою письменницею з Прикарпаття Марією Ткачівською.  Модератор зустрічі Василь Кузан розповів про її життєвий шлях та творчість. На початку своєї розповіді письменниця зізналася, що відвідує Дрогобич вперше, тут вона відчула дух Івана Франка.

Марія Романівна презентувала свій роман «Тримайся за повітря». Він розповідає про нелегку працю за кордоном наших заробітчан, але у житті кожної людини важливими є родинні зв’язки і ніякі відстані не можуть цьому перешкодити. У головної героїні є записник, котрий їй залишала бабуся перед смертю і котрий супроводжує її протягом усього її життя.

Під час зустрічі Марія Ткачівська також згадала про інший свій роман – «Голос перепілки» – написаний на основі реальних подій з життя героїв. Крізь призму історії дитини авторка порушує низку соціальних проблем, серед яких – проблеми родинних стосунків, неповних сімей, людського осуду.

Ця зустріч відбулася завдяки знайомству письменниці з дрогобицьким громадським активістом Андрієм Дудком на Книжковий толоці, що відбулася нещодавно в місті Миколаєві.

Довідково:

Творча зустріч Марії Ткачівської відбулася в районному народному доміМарія Ткачівська – кандидат філологічних наук, доцент, член національної Спілки письменників України з 1997 року, поетеса, письменниця. У творчому доробку – поетичні збірки «Просвічені силуети», «Переповнений експрес», «Коли я втікала із раю», духовна поезія «Долоні до світла» («Початок»), феєрія «День відбілює ніч», коротка проза «Подарунок від динозавра», авторські афоризми («Вона - королева і колонізатора», «Він - повелитель і приборкувач», «Любов - стежка до серця»), художні замальовки та есеї німецькою мовою «Die Ukraine von A bis Z (witzig, würzig, interessant) – «Україна від А до Я» (весело, цікаво і з перчиком), романи «Тримай мене, ковзанко», «Я і мій Дон Жуан», дитячий роман «Обережно, діти!», друкується в журналах «Перевал», «Світло надії» та ін., авторка численних пісенних текстів.

Літературні відзнаки: лауреатка премії імені Івана Франка (2006), премії ім. В.Стефаника (2010), лауреатка Міжнародного конкурсу романів і кіносценаріїв "Коронація слова - 2007 у номінації «Романи», лауреатка Міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2012» у номінації «Твори для дітей», лауреатка Міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2015» у номінації «Кіносценарії» (анімація «Цокає час»). Лауреатка Всеукраїнської літературної премії ім. Л. Череватенка (2017).

Творча зустріч Марії Ткачівської відбулася в районному народному домі