До найкоштовніших надбань кожного народу належить мова. Рідна як мати, як Батьківщина, як усе найдорожче серцю. 9 листопада — День української писемності та мови. На це свято бібліотекар бібліотеки-філії с. Михайлевичі Оксана Пастух запросила своїх юних друзів на бесіду “ Кажуть, дитино, що мова наша солов’їна”. Вона розповіла дітям про розвиток та становлення української писемності та мови, про те, що мова — така жива істота, як і народ, що її витворив, це найбільше і найдорожче добро кожного народу, ота жива схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає своє давнє життя, свої сподіванки, досвід, почування. Крім того — 9 листопада відзначаємо День Преподобного Нестора Літописця — ченця Києво- Печерської Лаври, продовжувача традицій слов’янської писемності.
Відчути і зрозуміти цю істину допомогли учні школи: Мельник Марія, Величко Роман, Швадчак Галина, Заберезна Іванна, Заберезна Руслана, Пастух Роксолана, Іванців Марія, Іванців Наталя, Періг Андріана, Романюк Діана - щиро декламуючи вірші про рідну мову, оспівували її в піснях.
І тому всім поколінням треба плекати нашу українську мову, передавати у спадок як неоцінений скарб. Нам слід її вивчати, розвивати і берегти, бо без неї народ перестає бути самостійним, незалежним і багатим.
На масовому заході були присутні вчитель української мови та літератури Козяк Марія Іванівна, методист ЦРБ Гелій Марія, жителі села, учні школи.













