В неділю, 10 листопада, об 11.00 годині в селі Верхні Гаї (поблизу залізничної станції) відбудеться відкриття військового цвинтаря Першої світової війни.
У період І світової війни, протягом 1914-1915 років, село Верхні Гаї та його околиці були одним із основних пунктів лінії фронту на Дрогобиччині між австро-угорською та російською армією. Їхнім завданням було утримувати контроль над залізничною станцією, яка з’єднувала Дрогобич зі Стриєм.
Участь у військових діях на даній ділянці фронту приймали сотня УСС під командуванням сотника Івана Коссака, 129-та австрійська бригада під командуванням генерала С. Кобилянського корпусної групи генерала П. Гофмана (1914 р.); мадярська група генерала Сурмая та 9-та російська армія генерала Лечицького (1915 р).
Під час боїв загинуло багато солдатів як з однієї сторони, так і з іншої. Могили були розкидані по всьому селу і прилеглих до фронту полях. У 1916 році полонені російські солдати здійснили перезахоронення полеглих на зорганізованому військовому цвинтарі: 323 солдатів (205 австро-угорської армії, 20 німецької, 88 російської, 10 братніх) у 230 могилах як поодиноких (175), так і братських (масових) (55).
Відновлення військового цвинтаря відбулося за сприяння Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, КП ЛОР «Доля» та громадськості с. Верхні Гаї.













