» Анонси » В неділю у Верхніх Гаях відбудеться відкриття військового цвинтаря Першої світової війни

В неділю у Верхніх Гаях відбудеться відкриття військового цвинтаря Першої світової війни

Автор: admin1 от 4-11-2019, 12:53
 (голосів: 1)

В неділю у Верхніх Гаях відбудеться відкриття військового цвинтаря Першої світової війниВ неділю, 10 листопада, об 11.00 годині в селі Верхні Гаї (поблизу залізничної станції) відбудеться відкриття військового цвинтаря Першої світової війни. 

У період І світової війни, протягом 1914-1915 років, село Верхні Гаї та його околиці були одним із основних пунктів лінії фронту на Дрогобиччині між австро-угорською та російською армією. Їхнім завданням було утримувати  контроль над залізничною станцією, яка з’єднувала Дрогобич зі Стриєм.

Участь у військових діях на даній ділянці фронту приймали сотня УСС під командуванням сотника Івана Коссака, 129-та австрійська бригада під командуванням генерала С. Кобилянського корпусної групи генерала П. Гофмана (1914 р.); мадярська група генерала Сурмая та 9-та російська армія генерала Лечицького (1915 р).

Під час боїв загинуло багато солдатів як з однієї сторони, так і з іншої. Могили були розкидані по всьому селу і прилеглих до фронту полях. У 1916 році полонені російські солдати здійснили перезахоронення полеглих на зорганізованому військовому цвинтарі:  323 солдатів (205 австро-угорської армії, 20 німецької, 88 російської, 10 братніх) у 230 могилах як поодиноких (175), так і братських (масових) (55).

Відновлення військового цвинтаря відбулося за сприяння Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, КП ЛОР «Доля» та громадськості с. Верхні Гаї.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua