» Інформація » У Верхніх Гаях освятили військовий цинтар

У Верхніх Гаях освятили військовий цинтар

Автор: admin2 от 11-11-2019, 11:09
 (голосів: 0)

У Верхніх Гаях освятили військовий цинтарУ неділю, 10 листопада, напередодні 101-ї річниці від завершення Першої світової війни відбулося урочисте відкриття та освячення цього військового кладовища в с.Верхні Гаї. На урочистості прибула делегація з Австрії на чолі з головою Тірольського відділення меморіальної організації «Чорний хрест» Германом Готтером.

Панахиду за загиблими вояками відслужили отці Роман (УГКЦ) та Степан (ПЦУ).

Заступник голови РДА Володимир Ханас, який тривалий час був сільським головою Верхніх Гаїв, розповів про те, як вдалося реалізувати ідею облаштування цвинтаря і подякував за допомогу всім, хто допоміг це реалізувати. У планах на майбутнє – замостити бруківкою доріжку, встановити інформаційні таблиці тощо.

Керівник Тірольського відділення меморіальної організації «Чорний хрест» Герман Готтер від імені всіх австрійців висловив вдячність усім, хто долучився до відновлення військового кладовища. За вагомий внесок у цю справу він вручив нагороду її ініціатору Володимирові Ханасу. Пан Готтер також пообіцяв, що їхня організація долучиться до фінансування запланованих робіт.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний та відповідальний секретар державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті, директор КП ЛОРУ Верхніх Гаях освятили військовий цинтар Меморіально-пошуковий центр «Доля» Святослав Шеремета у своїх виступах наголосили на важливості і необхідності віднайдення і вшанування за християнськими звичаями могил вояків, у тому числі й українців, які воювали на теренах Європи у складі Австро-Угорської армії. У промовах знову прозвучали паралелі між Першою, Другою світовими війнами та сучасною неоголошеною війною на сході України, до якої безпосередньо причетний наш північно-східний сусід.
Згодом до центрального хреста лягли вінки і квіти пам’яті, прозвучали сумні мелодії скрипки і саксофону, Державні Гімни України та Австрії.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua