» Цивільний захист » Остерігайтесь, чадний газ!

Остерігайтесь, чадний газ!

Автор: admin1 от 5-10-2016, 11:42
 (голосів: 0)

Остерігайтесь, чадний газ!Відділ цивільного захисту Дрогобицької райдержадміністрації застерігає мешканців району про небезпеку отруєння чадним газом. У холодну погоду, з початком опалювального сезону, як свідчить статистика, зростає кількість випадків отруєння чадним газом.

Чадний газ (оксид вуглецю) – це безколірний газ який не має запаху. Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини  крові , заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного  газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією (у гаражах, майстернях).

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота,задуха, потьмарення  свідомості, м’язова слабкість,червоний колір обличчя. Тривала дія чадного газу може привести до смерті.

Як же запобігти отруєнню чадним газом?

Конфорки і духовки призначені тільки для  приготування  чи підігріву  їжі.

У жодному разі не можна вмикати їх для обігріву приміщення!

Колонку не можна  залишати  без нагляду. Перед тим , як приймати ванну, треба вимкнути колонку і тільки тоді заходити у воду.

Перед опалювальним сезоном обов’язково потрібно  ретельно перевірити тягу у димоходах. Якщо її немає звернутись в ЖЕК чи до спеціалістів, які займаються прочищанням димохідних та вентиляційних каналів.

Газові конвектори також  є   небезпечними: якщо тяга недостатня – продукти згоряння можуть попасти у приміщення.

Особлива небезпека виникає тоді, коли опалення проводиться у вітряну погоду. Пориви сильного вітру можуть повернути чадний газ назад у приміщення.

Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з’являються подібні симптоми отруєння – негайно потрібно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити вікна і двері для протягу. При відчутному запаху газу у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати на службу 104.  

Не залишати дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!

Перша допомога при отруєнні чадним  газом :

-         хворого негайно виносять на свіже повітря.

-         за необхідності здійснюють реанімаційні заходи для відновлення  дихання і діяльності серця.

-         дотримуються принципів надання медичної допомоги при інгаляційних отруєннях.

-         негайно викликають «швидку медичну допомогу».

-         кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем.

Пам’ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua