Власне, це питання було причиною для скликання позачергової сесії районної ради. Доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.
Обговорення, як завжди, було непростим, присутніх переповнювали емоції. Голова Асоціації сільських, селищних рад Степан Коваль та кілька сільських голів стояли на своєму, заперечуючи можливість існування перспективних планів, будь-якого об'єднання, окрім добровільного співробітництва громад. Втім, за наполяганням депутата обласної ради Ольги Грицик, окремих своїх колег та сільських голів Рихтицького куща депутати все ж проголосували за включення до майбутнього перспективного плану району Рихтицької ОТГ, яка має позитивні рішення від усіх сільських рад, що знаходяться на цій території. На цьому б і
завершилося, якби не присутні в залі представники Східницької селищної ради. Вони, так само як і перед тим депутат обласної ради Михайло Задорожний, голова районної ради Михайло Сікора, наголосили, що, якщо сьогодні буде проголосоване узгоджене рішення щодо перспективного плану району, його підтримає облдержадміністрація та обласна рада. Якщо ж ні, на розгляд сесії облради буде внесений проект, який визрів в області — 4 ОТГ на Дрогобиччині, де не передбачені сільські об'єднанні громади, а лише 3 міські й одна селищна. Про це власне під час суботньої зустрічі говорив і перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський.
Тобто, якщо район не визначиться, рішення приймуть без його участі. До своїх колег апелювали й депутати Михайло Гук, Михайло Пріцак, Ярослав Коколюс та інші, зазначаючи, що від позиції кількох місцевих голів чи депутатів реформи в країні не зупиняться. І в цій ситуації насамперед потрібно думати про села району, чиї інтереси вони представляють. Ці аргументи змусили районних обранців повернутися до питання перспективного плану.
Зрештою, депутати 31-м голосом підтримали перспективний план Дрогобицького району у складі 8-ми ОТГ: Дрогобицької, Трускавецької та Бориславської міських, Меденицької, Підбузької та Східницької селищних, Новосільської та Рихтицької сільських громад.













