Сьогодні, 21 жовтня, в сесійній залі районної ради відбулася розширена нарада з питань децентралізації та реформи влади. Участь в ній взяли координатор Офісу реформ з децентралізації та розвитку у Львівській області Віталій Корецький, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови РДА Віталій Скоропад, міські голови Трускавця – Андрій Кульчинський, Борислава – Ігор Яворський, сільські, селищні голови, депутати різних рівнів.
Насамперед, про розгляд питання щодо перспективного плану об’єднання територіальних громад в Дрогобицькому районі, яке розглядалось на засіданні комісії Львівської обласної ради учасників наради інформували депутати ЛОР Михайло Задорожний та Ольга Грицик.
Нагадаємо, що попередній проект рішення передбачав створення чотирьох громад, але після опрацювання перспективних планів спроможних громад Дрогобиччини, з'явився новий, у якому передбачено сім ОТГ: Дрогобицька, Трускавецька, Бориславська, Східницька, Меденицька, Підбузька та Гаївська (або Новосільська).
Але у своєму виступі сільський голова Рихтич повідомив, що десять сільських рад, в які входять 18 населених пунктів вчора провели спільний круглий стіл, попередньо опитавши мешканців сіл, підготували документи та передали в Офіс реформ про створення Рихтицької об’єднаної територіальної громади.
Керівники району – Володимир Шутко та Михайло Сікора наголосили, що територіальна реформа – процес незворотній і рано чи пізно ОТГ будуть створені, але, на жаль, в районі за останні півтора року не зроблено жодного практичного кроку в плані реформи влади. Неодноразові зібрання сільських та селищних голів не принесли ніякого результату, а час втрачено.
Свої бачення щодо перспективного плану спроможних територіальних громад висловили міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, селищний голова Східниці Іван Піляк, голова асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району Степан Коваль, начальник відділу ведення державного реєстру виборців виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Богдан Николаїшин, міський голова Борислава Ігор Яворський, селищний голова Підбужа Марія Куцір, депутат ЛОР Василь Масний та інші.
У своєму виступі координатор Офісу реформ з децентралізації та розвитку у Львівській області Віталій Корецький зазначив: «Давайте розділимо та визначимо два процеси, які визначаються Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Перший – це процес створення об'єднання територіальних громад і другий – проект перспективного плану». Також він висловив думку, що є прихильником більших громад, адже добробут громади формує податкова база, яка є на її території, і чим більше є платників податків, тим краще.
Після більше як трьохгодинної гарячої дискусії в залі, більшість голів вже у форматі окремих груп продовжили пошук компромісного рішення в кабінеті голови райдержадміністрації.













