Вчора у Мармуровій залі Дрогобицької Ратуші відбулася урочиста церемонія відкриття ІІ Міжнародної українсько-хорватської наукової конференції «Україна і Хорватія: історичні паралелі».
Від Дрогобиччини учасників конференції привітав голова райдержадміністрації Володимир Шутко. Голова райдержадміністрації висловив побажання плідної праці задля налагодження тісних контактів між нашими країнами, що є особливо важливим для України на шляху її повернення у європейську родину. Він зазначив, що ця важлива подія є продовженням співпраці, започаткованої між керівництвом району та науковцями з Хорватії у грудні минулого року. Тоді у райдержадміністрації відбулася зустріч Володимира Шутка з доктором історичних наук, професором Загребського університету Євгеном Пащенком та президентом ГО “Центр європейської інтеграції” Євгеном Микиткою, на якій обговорювалося питання співпраці у різних сферах.
В конференції, яка проходить під егідою ВГО “Бойківське етнологічне товариство” (голова Любомир Сікора), беруть участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Хорватія Томіслав Відошевіч, голова районної ради Михайло Сікора, влада Дрогобича і Трускавця, українські і хорватські науковці.
Конференція триватиме протягом трьох днів і охопить також Трускавець та Східницю.













