У зв'язку з тим, що на засідання сесії районної ради прийшли працівники пологового відділення Підбузької районної лікарні та кілька представників громади, депутати розглянули не заплановане у порядку денному питання подальшої долі відділення.
В його обговоренні взяли участь головний лікар Підбузької лікарні Ростислав Сеньків, голова постійної комісії ради з питань охорони здоров'я Юрій Мручок, обласний депутат Михайло Задорожний та районні депутати, заступник головного лікаря ДРТМО Леонід Іванчук, представники делегації з Підбужа.
Свою позицію виклали і голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора, які зазначали, що не є прихильниками будь-яких радикальних дій до прийняття медичної реформи. Але реальна ситуація в охороні здоров'я району вимагає змін. Зазначалося, що в існуючих умовах, які не відповідають жодним сучасним стандартам, фахові лікарі працювати у відділенні відмовляються. Для того, щоб такі умови створити, необхідні чималі затрати, які себе не виправдають. Наводилась статистика, що за рік тут було прийнято аж 6 пологів. Місцеві породіллі самі обирають лікувальні заклади, де вони хочуть привести на світ немовля, особливо, у складних випадках. Але якщо навіть залишити все так, як є, без додаткових затрат, утримання відділення є надто дорогим. Ростислав Сеньків запевнив працівників, що після реорганізації всі вони будуть працевлаштовані, а вивільнені кошти скерують на ремонт та оновлення матеріально-технічної бази лікарні.
Врешті було прийняте компромісне рішення залишити все без змін до кінця року. Надалі ситуація розглядатиметься відповідно до нового бюджету і, цілком можливо, в контексті медичної реформи.













