У вівторок, 3 жовтня, в Дрогобицькому районному домі відбулася лекція народного університету українознавства на тему: «Професор Володимир Косик: життя, як подвиг», організована міськрайонним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Про життя і діяльність визначного українського історика, професора, співзасновника і Почесного голови Центру досліджень визвольного руху Володимира Косика розповів доктор історичних наук Степан Яким.
Володимир Косик народився 26 листопада 1924 року в селі Вацевичі (тепер Залужани) біля Дрогобича в бідній селянській родині. Середню освіту здобув у Дрогобичі. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН, під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. перейшов до Західної Німеччини, окупованої англо-американськими та французькими військами.
З 1948 року він жив у Франції, працював на фабриці, у вільний час займався науковою діяльністю. Навчався в Українському вільному університеті в Мюнхені і за кілька років у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.
Володимир Косик був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід», брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції, а в 1961 році очолив Об'єднання українців у Франції та тереновий провід ОУН у цій країні.
Професор Володимир Косик читав лекції з історії України в європейських та українських університетах. У 1986 році він видав свою найвідомішу працю «Україна і Німеччина у Другій світовій війні» французькою мовою, а в 1992 і 1993 її перевидали українською. Книга стала першою в українській історіографії працею, яка на підставі багатьох німецьких джерел аналізувала політику нацистської Німеччини щодо України напередодні та під час Другої світової війни.













