Сьогодні, 7 березня, в рамках творчого проекту «Митці – селу», в Дрогобицькому районному народному домі відбувся прекрасний концерт Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Львівської обласної філармонії. Як зазначив керівник ансамблю Андрій Яцків, основним завданням колектив вбачає донести до слухача українську музику, пісню і збудити почуття патріотизму та пошани до рідної землі. Адже пісня протягом століть залишається невід’ємним чинником повноцінного духовного та морального виховання.
Присутні поринули у чарівний світ музики, спілкування з «живими» інструментами, торкнулися чистих цілющих джерел нашої української пісні, а разом з композиціями «Коломийка», «Гуцульські мелодії», буковинська полька з цимбалами, закарпатська мелодія подорожували Україною.
А «Самотній пастух» Джеймса Ласта, мелодія з фільму «Тіні забутих предків», львівське ретро 30-х років ХХ століття, музика незрівнянної Квітки Цісик та багато інших класичних та народних творів музикантів-віртуозів супроводжувались бурхливими оплесками глядачів.
На завершення концерту зал стоячи виконав пісню Івасюка «Червона Рута». Заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас та керівник відділу культури Надія Козар подякували артистам за чудовий концерт і побажали їм нових творчих звершень.
Довідково:
«Високий Замок» розпочав діяльність восени 1997-го. Всі учасники колективу є професійними музикантами, котрі об`єднані ідеєю популяризації української класичної та народної музики. Із серпня 1999-го цей унікальний ансамбль працює у Львівській обласній філармонії. А унікальний він своїм інструментарієм і своєрідним стилем. Кожен учасник блискуче володіє не тільки своїм основним інструментом, але й широким набором інших інструментів, що дозволяє виконувати твори різних епох, стилів і напрямків в їх автентичному звучанні.













