» Інформація » Дрогобиччина відзначила сьогодні День українського добровольця

Дрогобиччина відзначила сьогодні День українського добровольця

Автор: admin1 от 14-03-2019, 17:09

Дрогобиччина відзначила сьогодні День українського добровольцяДень українського добровольця відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Сьогодні в залі районного народного дому відбулися урочистості з цієї нагоди. За Україну та усіх добровольців помолилися капелани о. Андрій Безушко та о. Михайло Коліщак.

Дрогобицько-Бориславський військовий комісар полковник Микола Лисак вручив групі добровольців державні нагороди, а синові загиблого Віктора Юрківа (позивний «Бандера») – відзнаку СБУ.

Зі словами щирих вітань до присутніх звернулися голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас.

«Першими в зону воєнного конфлікту вирушили добровольчі батальйони та формування. Завдячуючи їхнім зусиллям вдалось не допустити швидкого просування ворога по українській землі. Наразі на фронтах неоголошеної війни українські патріоти роблять усе можливе для забезпечення надійної оборони, недоторканності та територіальної цілісності української держави», - відзначив Володимир Ханас. Він також провів історичні паралелі між сучасними подіями та подіями, що відбулися 100 років тому під Крутами, коли добровольчі загони 16-17-річних юнаків зуміли зупинити багатотисячну ворожу російську армію, тим самим давши можливість молодій державі Україна підписати Брестський мир.

На завершення урочистостей зворушливу патріотичну концертну програму представили  учасники художньої  самодіяльності Лішнянського НВК та окремі молоді виконавці.

Дрогобиччина відзначила сьогодні День українського добровольця