Різдво завжди вважалося особливим святом і супроводжувалося різноманітними традиціями і звичаями, пов'язаними з його святкуванням. Змінюються часи, але традиції святкування і символічність різдвяних днів залишаються незмінними. Це свято вважають святом сім'ї, його традиційно зустрічають у родинному колі. Можна сказати, що період Різдва - це Богом благословенний час для того, щоб забути старі образи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом цього року.
У Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального захисту населення протягом Різдвяних свят триває благодійна акція «Даруй радість на Різдво», де для одиноких громадян роблять все, щоб вони почували себе не покинутими і в повній мірі відчули радість новонародженого Христа. Соціальні робітники посприяли, щоб всі бажаючі мали змогу посповідатися та причаститись святих Христових Таїн. В будинках стареньких по святковому все прибрано, а для тих які фізично не в змозі, приготували вечерю. Соціальні робітники спільно з дітьми-волонтерами організували колядування, щедрування,посівання на Старий Новий рік та традиційні вертепи. Такі театралізовані дійства пройшли в селах Літиня, Старий Кропивник, Дережичі, Медвежа, Унятичі, Гаї Нижні, Опака, Довге Гірське та селищі Меденичі.
Ці свята та безпосередньо благодійна акція є хорошим уроком, як для дорослих так і для дітей. Але головне — діти вчаться добру і любові до людей, щоб пізніше передати цю непорушну традицію з покоління в покоління.
Старенькі зі сльозами на очах дякували колядникам за вітання і запевняли, що будуть молитися за них, просячи всім, хто не забуває про них, Божого Благословення. Тож хай Вифлеємська зоря супроводжує усіх нас у щоденному житті, дарує незламну силу духу, а Різдво Христове зміцнює віру у щасливу долю і впевненість у краще майбутнє нашого краю.













