» Інформація » В’ячеслав Негода: Розвиток місцевого самоврядування – сфера відповідальності всіх, хто хоче позитивних змін

В’ячеслав Негода: Розвиток місцевого самоврядування – сфера відповідальності всіх, хто хоче позитивних змін

Автор: admin2 от 4-06-2015, 08:58
 (голосів: 0)

В’ячеслав Негода: Розвиток місцевого самоврядування – сфера відповідальності всіх, хто хоче позитивних змінПроекти перспективних планів формування територій громад, що пропонують в областях, загалом відповідають стратегії їх формування. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода за  підсумками розгляду проектів перспективних планів областей.

Минулий тиждень Мінрегіон спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертами провели консультації з усіма областями, розглянувши запропоновані ними проекти.

За словами В’ячеслава Негоди, виявлено й окремі недоліки у проектах планів, однак ці документи можуть затверджувати лише в частині відповідності Методиці формування спроможних територіальних громад. 

"Запропоновані територіальні громади, їх групи, які явно не відповідають оптимальним параметрам, не можуть бути затвердженими. Звісно, в кожній області є чимало складних конфігурацій у розташуванні населених пунктів, є особливості їх інфраструктури, традицій, рельєфу, до яких важко застосувати шаблонні підходи, які рекомендує Методика. У таких випадках доцільно проводити всебічний аналіз пропозицій і бачити за кожною майбутньою громадою реальних жителів з їх щоденними потребами", - сказав В’ячеслав Негода.

Заступник міністра наголосив на важливості підтримки у цьому питанні з боку обласних рад, адже йдеться про майбутнє територіальних громад кожної з областей і місцевого самоврядування в Україні.

"Якщо деякі обласні ради не схвалять перспективні плани, то, нажаль, від кожного з таких рішень місцеве самоврядування тільки програє і "законсервується" в нинішньому стані, з якого Україна не може вибратися останніх двадцять років. Розроблення моделей ефективної децентралізації, розвитку місцевого самоврядування не тільки сфера відповідальності Уряду а всіх, хто хоче позитивних змін. Тому необхідно, щоб облдержадміністрації, облради спільно з іншими органами місцевого самоврядування самі запропонували на розгляд Уряду найоптимальніші моделі формування спроможних громад своїх областей. Адже займати позицію «проти» і нічого не пропонувати взамін, не призведе до позитивних змін, яких нам необхідно досягти. Не думаю, що можуть бути депутати обласних рад, які незацікавлені створити спроможні громади з більшим об’ємом повноважень, фінансових ресурсів і з більш повною відповідальністю за місцевий розвиток. Можливо, є недостатнє розуміння, відсутність достатньо аргументованої позиції авторів проектів пропозицій", - сказав заступник міністра.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua