Біля Дрогобицької пожежної частини зібралися учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, священики, представники влади і просто небайдужі мешканці, щоб віддати данину пам'яті і шани мужнім нашим співвітчизникам, які стали на нерівний бій з підступною радіацією.
Ведучі поіменно згадали всіх 65 мешканців Дрогобича та району, життя яких забрала Чорнобильська біда. Найбільше серед них — пожежників та правоохоронців.
Панахиду за загиблими та померлими відслужив владика Григорій (Комар) і священики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Звертаючись до присутніх, владика Григорій сказав, що нашому суспільству ще належить вчитися бути небайдужим і відповідальним, щоб не загубити пам'ять про такі події в історії народу як Чорнобильська трагедія та про тих, хто ціною власного здоров'я і життя виконав свій обов'язок, навіть не усвідомлюючи на той час, з чим мали справу. Відповідальність наша, на думку єпископа, полягає в тому, щоб зупинити бездумне поводження з природою як творінням Божим, щоб з часом вона не відімстила людству так, як це сталося у Чорнобилі. А небайдужість має виявлятися у турботі про постраждалих.
Слово також мали народний депутат України Богдан Матківський, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.
Заступник голови районної ради Володимир Стецівка на прикладі рідних своєї дружини схвильовано розповів про страшну трагедію, яка трапилася з Україною 30 років тому, і протягом всього цього часу продовжує нагадувати про себе смертельними хворобами і втратами. В. Стецівка провів паралель між подіями 30-річної давності та сьогоденням: і тоді, й тепер одна й та ж імперія намагається знищити наш народ, і нині на захист України від ворога стали вже нащадки “чорнобильців” - справжніх патріотів своєї Вітчизни.
Оплесками зустріли присутні виступ голови районної громадської організації потерпілих від аварії на ЧАЕС “Захист” Василя Шевчука, який є ініціатором спорудження пам'ятного знака “чорнобильцям” Дрогобиччини. “Щороку нас стає все менше і менше,- з гіркотою констатував він, - але я вірю, що почату нами справу ми завершимо, і пам'ятник нашим героїчним побратимам буде збудований”. В. Шевчук подякував доброчинцям, депутатам, представникам влади, які підтримали його ініціативу.
На завершення владика Григорій освятив камінь на місці майбутнього пам'ятника. Присутні, серед яких перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Шутко, поклали квіти до пам'ятного знака. Церковний хор та учасники панахиди виконали "Молитву за Україну".
Згодом учасники районної громадської організації потерпілих від аварії на ЧАЕС “Захист” зібралися разом за поминальним столом, щоб вшанувати пам'ять своїх загиблих та померлих друзів. Обід організований управлінням праці та соціального захисту населення за кошти відповідної цільової бюджетної програми.













